iptv kanalları
×
IPTVal.Org
iptv kanalları

IPTV Kanalları Kullanım Kılavuzu 2020 Güncellemesi

IPTV giderek daha popüler hale geliyor ve kullanıcıları pahalı sözleşmelerden ve sınırlı içerikten kurtarıyor. NBC News’e göre, ABD’deki ortalama kablo faturası şu anda ayda yaklaşık 99 $ ‘dır – bu, 2010’dan bu yana her yıl yaklaşık yüzde 8’lik bir artış demektir. Ayrıca, bölgesel yayın hakları kendi ülkenizdeki favori içeriğinizi görüntülemenizi engelleyebilir.

Yani, pahalı kablo veya uydudan vazgeçmek istiyorsunuz! Şansınız var, en sevdiğiniz filmleri ve spor yayınlarını izlemenin yeni bir yolu var. Tüm medya içeriğini önemli ölçüde daha düşük bir fiyata nasıl daha fazla rahatlıkla aktarabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

IPTV nedir

“İnternet Protokol televizyonu (IPTV), televizyon hizmetlerinin, geleneksel karasal, uydu sinyali ve kablolu televizyon formatları aracılığıyla iletilmek yerine, LAN veya İnternet gibi paket anahtarlamalı bir ağ üzerinden Internet protokol paketi kullanılarak dağıtıldığı bir sistemdir. .”

eğlence içeriğinin artık İnternet bağlantısı olan herkes tarafından yayınlanabileceği ve alınabileceği anlamına gelir. Bu, daha fazla rekabet ve daha düşük fiyatlara yol açar. Daha da önemlisi, ne istediğinizi ve ne zaman istediğinizi izlemenizi sağlayan daha büyük bir kullanıcı deneyimi sağlar. Artık bir alıcıda medya izlemiyorsunuz, parmaklarınızın ucunda bir eğlence merkeziniz var.

Bu IPTV işleri karmaşık geliyor” yaygın bir tepkidir. IPTV’nin kendisi oldukça teknik ve kurulumu zor olabilir. İyi haber şu ki: Hiçbir deneyim veya yapılandırma gerektirmeyen bir dizi tak ve çalıştır çözümü var. TV’nize bir kutu takıp koltuğunuza oturmak kadar kolaydır. Daha aşağıda, farklı türdeki set üstü kutulara ve hangi cihazları seçmeniz gerektiğine bakacağız.

IPTV akışı nasıl yapılır

IPTV içeriğini izlemek için, akışı almak ve kodunu çözmek için bir cihaza ve istediğiniz kanallara, filmlere ve spor yayınlarına hizmet eden bir kaynağa bağlanmak için bir kaynağa ihtiyacınız vardır . Akış içeriğine erişmenizi sağlayan üç tür cihaz vardır:

Akıllı televizyon

Bunu çok kısa tutacağız: Akış için çöp! Sınırlı işlem gücü, yavaş gezinme ve özelleştirme için birkaç seçenek, çoğunlukla SmartTV‘leri akış cihazları olarak diskalifiye eder. En dikkat çekici olanı, kutudan çıkmaz ve ek yapılandırmaya ihtiyaç duyar. Bir görüntüyü görüntülemek için bir TV satın alırsınız, en iyi yaptıkları şey budur. IPTV onların gücü değil.

Cep telefonları ve tabletler

Akış için bir cep telefonu veya tablet kullanmanın ana avantajı, başka bir cihaz satın almanıza gerek olmamasıdır. Akış için geniş işlem gücüne sahiptirler ve dokunmatik ekranları sayesinde kullanımı çok sezgiseldir. Ana dezavantajı elbette küçük ekran boyutudur. İPhone‘unuzda veya oturma odasında büyük ekran televizyonunuzda bir film izlemek ister misiniz? Ayrıca, tüm içerik sağlayıcıları canlı akış için uygulamalar geliştirmez. Çoğunlukla isteğe bağlı akışlı videoyla sınırlısınız ve çok çeşitli canlı televizyon kanalları bulamayacaksınız. Son olarak, kutudan çıkacak şekilde önceden yapılandırılmamışlardır, ancak ne aradığınızı biliyorsanız ek uygulamalar yüklemek kolaydır.

Mevcut tabletinizi veya cep telefonunuzu akış için kullanmayı tercih ederseniz, ekran yansıtma cihazından yararlanmanızı önemle tavsiye ederiz. Bunlar, büyük görüntü deneyiminin keyfini çıkarmak için mobil cihazınızın ekran içeriğini televizyonunuza kablosuz olarak göndermenizi sağlar. En iyi seçimimiz şüphesiz Fire TV Stick . Apple kullanıcıları biraz daha fazla para yatırmalı ve Apple TV’yi almalı.

Telefonunuzda zaten akış uygulamaları kullanıyorsanız ve deneyimi iyileştirmek istiyorsanız, ekran yansıtma iyi bir seçimdir. Ancak, bu çözüm mevcut kablo aboneliğinizin yerini almayacak ve yakında kurulumunuzu aşacaksınız. En iyi deneyim, amaca uygun set üstü kutularda bulunur.

Set Üstü Kutular

SmartTV’lerin ve günlük cep telefonunuzun ve tabletinizin aksine, set üstü kutular tek bir şey yapmak üzere tasarlanmıştır: Medya akışı. Ve oğlum iyi mi! Orada küçük Çinli isimsiz markalardan teknoloji devlerinden amiral gemisi cihazlarına kadar sayısız farklı kutu var. Üç farklı akış kutusu türüne bakacağız: Genel Android kutuları, IPTV set üstü kutuları ve isteğe bağlı Android TV kutuları için özel video. Her üçü için ortak olan, tak ve kullan kullanım kolaylığı, akışa odaklanan kullanıcı arayüzleri, geniş eğlence içeriği, kullanıcı dostu olmaları ve daha önce listelenen cihazlara kıyasla üstün performanslarıdır. Bu kutuları ayarlamak, HDMI aracılığıyla TV’nize bağlamak ve gücü takmak kadar kolaydır.

Genel Android Kutular

Android TV Kutuları, Linux üstünde Android işletim sisteminde çalıştıkları için cep telefonlarına çok benzer. Temelde, oturma odanızda kolayca gözden kaçabileceğiniz küçük bir kutuda küçük ve şaşırtıcı derecede güçlü bir kişisel bilgisayardır. Bu cihazlar Android’de çalıştığından, IPTV akışından çok daha fazlasını yapmaya izin veren son derece çok yönlüdürler. Bunları web’de gezinmek, oyun oynamak, ofis uygulamalarını çalıştırmak ve çok daha fazlası için kullanabilirsiniz. Bu küçük santraller gerçekten tüm ticaretlerin bir krikosu.

Android Box’ları bir eğlence merkezi kadar harika yapan şey, satın alınabilirlikleri ve esneklikleri. 50 $ ‘ın altında düzinelerce Android TV kutusu, 4K içeriği sorunsuz yayınlayabilir. Birkaç dolar daha fazla, orta ve üst düzey cihazlar , modern bilgisayarlar kadar işlem gücü ve bellek sağlar, böylece oyunun keyfini çıkarmanıza (doğru gamepad ile ) veya HDR’de içerik izlemenize olanak tanır . Oturma odanızda tıknaz bir kutu olmamayı tercih ederseniz , multimedya merkeziniz olarak bir Android TV Çubuğu da kullanabilirsiniz .

Bu cihazların tümü Android Play mağazasına erişmenizi sağlar. Burada, cihazınızın kapasitesini artırmak için milyonlarca uygulama indirebilirsiniz. Çok karşılaşacağınız bir uygulama Kodi . Kodi, inanılmaz işlevselliğe ve filmlerden TV şovlarına ücretsiz olarak istediğiniz herhangi bir içeriği yayınlamanıza izin veren binlerce eklentiye sahip bir medya merkezidir. Ancak, bu eklentilerin çoğu ücretsiz olduğu için güvenilirlikleri çok sınırlıdır.

oturma odası akışı

Akış için çok daha iyi bir seçenek ücretli IPTV hizmetlerini kullanmaktır . Elbette, Android Play mağazasında, Android kutunuzda STB Emulator veya mükemmel Perfect Player gibi IPTV akışının keyfini çıkarmanıza izin veren birçok uygulama var.

Dikkatli bir söz olsa da; çoğu okuyucunun oturma odasına sığabileceğinden daha fazla Android TV kutusu var. Ve bu cihazların kalitesi çılgınca değişiyor. Son olarak yalnızca Çince dilinde menüler sağlayan veya oynatma sırasında sürekli arabelleğe alınan bir kutu ile sonlandırmanızı istemiyoruz. Hayattaki birçok şeyde olduğu gibi, sizin için ne ödeme yaparsınız.

Android Kutusu Önerileri

Üstün akış performansı, kullanım kolaylığı, kanal seçimi ve müşteri desteği için seçtiğimiz dört cihaz:

 • Minix Neo U9-H ( Tam İnceleme ): Sorunsuz 4K ve HDR video oynatmayı masaya getiren üst düzey Android kutusu. Üstün özellikleri sayesinde Minix Neo U9-H inanılmaz derecede iyi performans gösteriyor ve arkasında en saygın şirketlerden birine sahip. Bu, zamanında yazılım güncellemelerini almanızı sağladığından önemlidir. Sadece USB 3.0 desteği ile gelmesini diledik. Bunun dışında, bu Android kutusu herkes için harika ve çok yönlü bir akış kutusudur.

MINIX NEO U9-H + MINIX NEO A3, Android için 64 bit Sekiz Çekirdekli Medya Merkezi [2GB / 16GB / 4K / HDR / XBMC] ve Ses Girişli Altı Eksenli Jiroskop Uzaktan Kumandası. Doğrudan MINIX Technology Limited tarafından satılmaktadır.

 • Tam İnceleme ): Yakın zamanda piyasaya sürülen XB-III, Android 7’de yüklü ve Android 6’da çalışan (Minix Neo U9-H gibi) eski TV kutularının çoğundan ayrı olarak geliyor. Bu, uygulamalarla maksimum uyumluluk sağlar ve GooBang Doo, bir OS güncellemesi yayınlamasa bile XB-III’ün daha uzun yıllar kullanılmayacağını garanti eder. Akış açısından, XB-III, tam 4K desteği ile U9-H kadar yeteneklidir.
 • Minix Neo U1 ( Tam İnceleme ) :  Bu temiz küçük kutu, cüzdanınızda önceki cihazlardan daha kolay, ancak ciddi bir yumruk atıyor. 4K video oynatmayı destekler ve harika bir klavye uzaktan kumandasıyla birlikte gelir. Ancak, eski Android 5 sürümünde çalışır. Önceki Android kutuları gibi, U1 de mükemmel bir kablosuz kapsama alanı sağlayan harici bir antene sahiptir.

MINIX NEO U1, Android için 64 bit Dört Çekirdekli Medya Merkezi [2GB / 16GB / 4K / XBMC / KODI]

 • Tam İnceleme ) :  G-Box, Neo U1’den biraz daha ucuz, ancak çok benzer özellikler ve performans sağlıyor. Minix’in birlikte geldiği çok yönlü klavye uzaktan kumandasını alamazsınız, böylece kablosuz klavyeye veya daha iyi bir uzaktan kumandaya yatırım yapmak isteyebilirsiniz . Bu kutunun şık tasarımını ve arayüzün yanıt verebilirliğini gerçekten seviyoruz.

Dikkat: Android TV OS ve Android OS

Bu uygun fiyatlı cihazların% 99’unun dezavantajı, telefonlar ve tabletler için tasarlanmış Android işletim sisteminde çalışmasıdır. Hala tamamen işlevsel olmalarına rağmen, DRM söz konusu olduğunda ve Netflix veya Youtube gibi bazı hizmetlerden 4K içerik yayınlamaya çalışırken sorunlara neden olabilir.

Android TV OS ve Android OS arasındaki fark, eski ekranın büyük ekran kullanımı için optimize edilmiş olması ve yüksek çözünürlüklü akışı tamamen desteklemesidir. Bunun da ötesinde, en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için her cihazın Android TV sertifikasına ihtiyacı vardır. Android OS ise dokunmatik ekranlı, düşük çözünürlüklü ve ekran boyutuna sahip cihazlar için tasarlanmıştır. Tüm jenerik Android kutularının neden Android işletim sistemi ile geldiğini açıklayan herkes tarafından serbestçe kurulabilir. Muhtemelen en popüler Android TV OS akış kutuları NVIDIA Shield TV veya daha ucuz MiBox’tır .

IPTV Akışında Kodi’nin Rolü

Kodi’den daha önce kısaca bahsetmiştik. Kodi hemen hemen her medyayı yürüten ve yöneten bir uygulamadır. Yerel video dosyaları, resimler, uzak akışlar, ses, attığınız hemen hemen tüm dosya formatları desteklenir. Daha da önemlisi Kodi, temel işlevselliği genişletmek için üçüncü taraf eklentileri veya eklentileri destekler.

Kodi

Kodi ücretsiz olduğu, neredeyse her cihaza kurulabildiği ve kullanımı çok kolay olduğu için dünyada en çok kullanılan medya merkezidir. Ayrıca, üçüncü tarafların en büyük desteğine sahiptir ve küçük bir teknik bilgi birikimine sahip herhangi bir kullanıcı için herhangi bir cihazda ücretsiz (ve ücretli) film ve TV akışı sağlar. Ancak, çoğu eklenti ücretsiz olduğu için, en iyi çaba temelinde çalışırlar.

Dizüstü bilgisayarınızda rahat akış için bu yeterince iyi olabilir. Ancak, bize göre, Kodi sizi pahalı kablo aboneliğinizden kurtaramaz veya kabloyu kesmenize yardımcı olamaz. Yeterince güvenilir değil, kurulumu ve çalışmaya devam etmesi biraz zaman alıyor ve hizmetler düzenli olarak azalıyor.

Bununla birlikte, birçok IPTV hizmeti Kodi için her iki dünyanın en iyilerini birleştiren kendi eklentilerini sağlar: Kodi’den güçlü medya oynatma ve birinci sınıf bir IPTV hizmetinin güvenilirliği.

IPTV Set Üstü Kutu

MAG254Bu kategoride, göz önünde bulundurmanız gereken sadece bir tür IPTV kutusu var , Infomir’den MAG 322 (İncelememize göz atın ). Stalker ara katman yazılımını kullanarak akışlara bağlanmayı destekleyen Linux çalıştıran bir set üstü kutu. Stalker, neredeyse tüm IPTV hizmetleri tarafından kullanılan ve kablo benzeri bir deneyim sağlayan ortak bir IPTV teknolojisidir.

MAG 322, bir IPTV kanal listesi ve program bilgisi almak için abone olduğunuz bir takip portalıyla bağlantı kurar, bu daha sonra ekranda bir Elektronik Program Rehberi olarak görüntülenir ve ekran kanallarına göz atmayı çok kolaylaştırır. TV rehberi gibi program bilgileri.

Kanal tercihlerinize en uygun akış hizmetini seçmekte özgürsünüz ve sağlayıcıyı değiştirmek kolaydır. En iyi IPTV servis sağlayıcıları hakkındaki incelememizi okuyun .

Bir MAG 322 ile IPTV akışı tartışmasız en iyi görüntü kalitesini ve güvenilirliğini sağlar, ancak bazılarının kurulumu çok zor olabilir. Ayrıca, TV kanalı akışlarını sağlayan bir izleyici portalına abone olmanız gerektiğini unutmayın. Ancak, bu maliyet tipik kablo planınızdan çok daha düşüktür.

IPTV için bir MAG kullanmanın tek dezavantajı, IPTV akışını gerçekten iyi yapmasıdır. Linux üzerinde çalıştığı için ek uygulamalar yükleme lüksüne sahip değilsiniz, hatta Kodi’yi çalıştıramazsınız. Yani, sadece Stalker aracılığıyla akış yapmak istiyorsanız, MAG 322 gidilecek yoldur. Ancak, daha fazla çok yönlülük, bir sonraki kategori arıyorsanız, Hibrit Android IPTV Set Üstü kutuları sizin için mükemmel bir çözüm olabilir.

Hibrit Android IPTV Set Üstü Kutu

Bu cihazlar Android’de çalışır, ancak yine de özel bir uygulama şeklinde yerel IPTV desteği sağlar. Yerel Stalker ara katman yazılımı, onları “normal” Android TV kutularından ayıran şeyi destekler (Stalker portallarına bağlanmak için üçüncü taraf MAG emülatörlerine güvenir). Aynı zamanda, Android’de çalıştıkları ve uygulama desteğine sahip oldukları için Infomir’in MAG 322’sinden çok daha çok yönlüdürler.

formülatör z7 + iptv kutusu

Bu kategoride çok fazla seçenek yok, ancak bu kutuların her biri IPTV kullanıcıları arasında çok popüler. Birini seçmek zorunda olsaydık, sadece son zamanlarda piyasaya sürülen ve oldukça yeni bir Android sürümünde çalışan Formuler Z7 + ile giderdik.

  • Formül Z8
  • TVIP 605 IPTV Kutusu
  • Formülatör Z7 +
  • BuzzTV XPL 3000
  • Dreamlink T2

Premium Akış Kutusu

Bunlar, akışlı set üstü kutu dünyasındaki büyük isimlerdir, çoğu durumda hem donanım hem de abonelik tabanlı bir akış hizmeti sağlayan multi milyar dolarlık şirketler. Talep üzerine video için en iyisidirler, büyük bir içerik kataloğundan istediğiniz zaman filmleri ve TV şovlarını izlemenizi sağlar.

 • Amazon Fire TV ( Tam İnceleme ): Amazon Fire TV, talep üzerine videoların en iyi seçimidir. Kurulumu kolaydır, harika bir arayüze sahiptir ve hatta sesli komutları destekler. Sınırsız eğlenceye erişmek için Prime’a kaydolduğunuzdan emin olun .

4K Ultra HD ve 1.Nesil Alexa Sesli Uzaktan Kumandalı Yangın TV, akışlı medya oynatıcı

 • Bir başka Android TV kutusu, aslında resmi Android işletim sistemini çalıştıran ve aynı zamanda bir oyun konsolu olarak iki katına çıkan  Nvidia Shield TV Kesinlikle ucuz bir kutu değil, TV’nizde özel Android oyunları oynamanıza izin veren inanılmaz bir yumruk atıyor. Bunun da ötesinde, Netflix ve Hulu gibi tüm popüler isteğe bağlı uygulamalara erişebilirsiniz.

NVIDIA SHIELD TV Pro Ev Medya Sunucusu

 • Roku Ultra ( Tam İnceleme ): Roku kendi işletim sisteminde çalışır ve Netflix, Amazon Video veya Hulu gibi üçüncü taraf akış hizmetlerinden gerçekten çok iyi yararlanan çok açık bir ekosistem sağlar. Diğer bazı premium akış kutularından farklı olarak, size kendi aboneliğini satmaya çalışmaz.

Roku Ultra | Gelişmiş uzaktan kumandalı (ses, uzaktan bulucu, kulaklık jakı, TV gücü ve ses seviyesi), Ethernet, MicroSD ve USB (2017) (Yenilenmiş) ile 4K / HDR / HD akış yürütücü

Bir Akış Hizmeti Seçme

Önerilen Akış Hizmetleri

 • Bu IPTV sağlayıcılarıyla Android Box’ınızda binlerce canlı TV kanalı ve isteğe bağlı video akışı gerçekleştirin . İlk sağlayıcı olarak Helix’i öneriyoruz .
 • Amazon Prime üyeleri filmlere ve TV şovlarına, reklamsız müziklere, Kindle kitaplarına, orijinal ses dizilerine ve sınırsız fotoğraf depolama alanına özel erişimin tadını çıkarır.
 • FuboTV: FOX, NBC, beIN SPORTS, Univision, NBA TV, A&E ve daha fazlasından canlı spor ve TV yayını yapın ve kaydedin . Herhangi bir cihazda canlı izleyin: Masaüstü, iOS, Android, Roku

Hangi yolu seçerseniz seçin, Amazon Prime gibi isteğe bağlı bir hizmet veya premium bir IPTV sağlayıcısı, denemeleri kullandığınızdan emin olun! Bu şekilde içeriğin ihtiyaçlarınıza uygun olmasını ve her şeyin beklediğiniz gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

4K IPTV Var mı?

4K akış hala başlangıç ​​aşamasındadır ve bazı hizmetler (ör. Netflix) için daha yüksek abonelik fiyatları talep etmektedir. Bununla birlikte, modern haneler giderek daha hızlı İnternet bağlantıları elde ederken, 4K içerik akışı giderek daha popüler hale geliyor. Netflix, Amazon Video ve Youtube gibi büyük genel akış hizmetleri yavaş yavaş 4K içerik kataloglarını oluşturuyor.

Epicstream gibi IPTV yayın sağlayıcılarına ne dersiniz? Cevap hayır. IPTV hizmetleri, 4K akış sağlamaktan hala oldukça uzaktadır, çünkü bant genişliği gereksinimleri 4K akışı için çok büyüktür.

IPTV için bir VPN’e mi ihtiyacınız var?

Sanal Özel Ağ, bilgisayarınız ve VPN sağlayıcısı arasında aktarılan tüm verileri şifreleyen, genel bir ağda (örn. İnternet) güvenli bir tüneldir. Herhangi bir üçüncü taraf için, hangi sitelere veya hizmetlere bağlandığınızı veya ne tür verilerin aktarıldığını söylemek mümkün değildir. Bu, iki sorunu ele aldığı için IPTV akışı için son derece önemlidir:

 • İnternet Servis Sağlayıcıları belirli siteleri ve hizmetleri kısıtlar hatta engeller: Bazı İSS’ler IPTV hizmetlerini (çoğunlukla İngiltere’de) veya ağlarındaki IPTV trafiğini engeller. Bir ISP kullanmak, ISS’lerin hangi hizmetleri kullandığınızı ve video içeriği akışını ya da yalnızca bir dosyayı indirip indirmediğinizi çözememesi nedeniyle bunu önler.
 • Bazı akış hizmetleri (Hulu, Netflix, BBC iPlayer vb.) Dünyanın farklı bölgelerinde farklı içerikler sunar veya bazı bölgelerde hiç çalışmaz. Bir VPN ile gerçek zamanlı aktarım servislerine erişmeden önce İngiltere, ABD veya başka bir yerdeki bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Bu aslında konumunuzu sahtekarlık eder ve dünyanın herhangi bir yerinden İngiltere içeriğine erişmenizi sağlar.

Ayrıca, VPN bağlantıları, akış hizmetinin konumuna yakın bir sunucuya tünel bağlantısı vererek ve veri aktarımını optimize ederek arabelleğe alma gibi bağlantı sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

iptv için vpn açıkladı

Son olarak, ama kesinlikle en az değil, casusluk programları ve hükümetler ve vatandaşlar hakkında veri toplayan kolluk kuvvetleri ile ilgili tüm haberlerle, VPN’ler size gizlilik ve huzur verir!

Bir VPN’e ihtiyaç duymanızın 4 nedeni için yazımızda bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz . Henüz yapmadıysanız, PureVPN’i kontrol etmelisiniz . Onları bir süredir tüm akışlarımız için kullanıyoruz ve bunlar hakkında söyleyecek sadece iyi şeylerimiz var. Ayda sadece 2 $, bir VPN almak beyinsiz olmalı .

Ne dikkat etmeli

Bir akış multimedya kutusu satın almayı düşünürken, çoğunlukla ne tür içerikten sonra olduğunuza karar verin. Mevcut kablo aboneliğinize benzer canlı televizyon arıyorsanız, en iyi bahis MAG 322’dir . Yerel Stalker IPTV desteğinden yararlanmak, ancak yine de ek uygulamalar yükleyebilmek istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz Formuler Z8 olacaktır .

Ancak, odağınız öncelikle talep üzerine videoya odaklanmışsa, Amazon Fire TV ile yanlış gidemezsiniz . Biraz daha büyük bir bütçeye sahip olanlar ve daha güçlü ve çok yönlü bir Android TV kutusu arayanlar için, Nvidia Shield TV gitmenin yoludur. Bu cihaz aynı zamanda bir oyun konsolu olarak da iki katına çıkar.

Son olarak, sıkı bir bütçeye sahip olanlar için, Minix Neo U9-H gibi daha genel Android kutuları veya para için büyük bir değer sağlar.

Dikkate alınması gereken başka bir şey de internet bağlantınızdır. Tüm video içeriği internet üzerinden yayınlandığından, tüm bu verilere ayak uydurabilecek bir bağlantıya ihtiyacınız vardır. Sorunsuz bir akış deneyimi elde etmek için en az 10 Mbps öneriyoruz. İnternete kablosuz bağlantı kullanıyorsanız kablosuz ağınızı akış için nasıl optimize edeceğinize dair kılavuzumuzu okuyun .

Son olarak, IPTV kutularının reklamını yapan çok sayıda şirket olduğunu unutmayın. Araştırmanızı yapın ve unutmayın: Bir şey gerçek olamayacak kadar iyi (ya da ucuz) geliyorsa, muhtemelen doğrudur

Toplam 1 Yorum Var

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 1. 4K UHD IPTV izlemek için gereken minimum IP ağ bant genişliği nedir | | 27 Şubat 2020

  […] anda, Kore’deki 3 IPTV servis sağlayıcısının hepsinden KT , UHD kanallarını sunan tek kanaldır, üçü: dünyanın ilk UHD’si olan […]

  Cevapla
WhatsApp