iptvserver
×
IPTVal.Org
iptvserver

Sur İptv En İyi Sunucu Server

İptvserver şifreli ve şifresiz yayını içerisinde barındıran bir TV sistemidir. Çoğu platformun yayınlarını içerir. İstediğiniz her yerde her dilediğiniz zamanda kaldığınız yerden izleme imkanı vardır. Bunun için iyi ce kaliteli bir internet hizmeti alıyor olmanız gerekir. İnternet sağlayıcınız kaliteli ise kesintisiz seyir keyfini yaşayabilirsiniz. İnternet kullanımın hızla yaygınlaşması, bağlantı hızlarının ve ağlarının genişlemesi, bant genişliği sayesinde iptvserveroluşumunu da ortaya çıkarmış oldu. Kısaca internet aracılığı ile tv izleme olanağı sağlayan teknolojiye iptv denir.

İptv Nasıl Kullanılır?

İptvserver aracılığı ile TV izleyebilmek için kaliteli bir internet bağlantınızın olması gerekir. İnternet bağlantısı üzerinden alınan sinyalleri televizyona aktarmak için iptv destekli kutular ya da en iyi iptvserver destekli uydu alıcısı receiver olması gerekir ya da smart TV özellikli televizyon olması gereklidir. Bu kutu ya da uydu alıcısını wifi ya da kablolu bağlantı(ethernet) kablo destekli olmalı. Piyasa’da ip tvbox kutuları bulabilirsiniz.

İptv Nasıl Kurulur?

Kutu üzerinde yer alan hdmi uyumlu kablolar ile TV bağlantısını yapılıyor, bu kabloları genellikle altın uçlu kablo adı ile hediye veriyorlar altın uçlu olmasının sebebi, sinyalleri daha hızlı iletmesidir. Kutu ile bağlantıyı yaptıktan sonra internet bağlantısını bağlanıyor yayını yapan firmalar ya da kişiler ile yaptığınız anlaşma sonrası size kanal listesinin yer aldığı bir dosya gönderilir. Bunun için internetten arama yaparak bulma imkanınız vardır. Bu kanal listesi link adreslerinden oluşur. Bu link adresleri ise “m3u8” uzantılı link adreslerinden oluşur.iptvserver

Multicasting&Unicasting

iptvserver hem canlı TV’yi yani multicasting hem de isteğe bağlı şekilde Video yani unicasting hizmetleri olarak adlandırılır ve depolanan videoları destekler. VOD IPTV sinyallerinin kolaylıkla alınabilmesi için bir setup kutusu, bilgisayar monitörü ya da bir televizyon gerekir. Video içeriği genelde bir MPEG2 ya da bir MPEG4 codek bileşeni kullanılarak sıkıştırılır, daha sonra ise MPEG yayın akışında canlı TV modunda IP çok noktaya yayın yolu ile ya da VoDmodunda IP tek noktaya yayın yolu ile gönderilir. IP Multicast yayın teknolojisi, video yayın içeriğini aynı zamanda diğer kullanıcılara ileten bir teknolojidir. Unicast teknolojisi, her kullanıcı için video içeriği sağlamaktadır.

Protokoller​​​​​​​

iptvserver kullanmak için temel protokoller HTTP (HyperText Transfer Protocol), IGMP İP Grup Üyelik Protokolü) ve de RTSP yani Gerçek Zamanlı Akış Protokolü ‘dür. HTTP, tarayıcısının veri aktarımı için sunucular ve de bilgisayarlar ile iletişim kurmak amaçlı kullandığı protokoldür.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel televizyon yayını, bilginin tek taraflı ve çoklu iletişimi anlamına gelmektedir, fakat televizyon ve videolar yayınlarını internetle birleştirmek, bilginin her iki tarafta aktığı daha etkileşimli bir deneyim sunmaktadır. Bu zamana kadar insanların televizyon yetenek ya da şarkı yarışmalarında beğenerek izlediği yarışmacılara eş zamanlı oy verdiklerini gördük fakat gelecekte televizyon programlarının canlı olarak yayınlandığı her hangi bir yerde, izlediğimiz programlara daha fazla katılım sağlayabiliriz.iptvserver

Bir sunucu, bir stüdyoda birçok kişiden oluşan canlı bir kitleyle program yapmak yerine, gerçek zamanlı geri bildirim göndererek binlerce hatta milyonlarca canlı kitle ile konuşabilecektir. Tüm izleyici sorularını sorabilir ve sunucunun cevap verdiğini duyabilir, iptvserver ya da belki, TV şovlarının ne şekilde ilerlemesini istiyorsanız o şekilde oy kullanabilir ve de programın akışını değiştirebilirsiniz. Ve ya fazla sayıda alternatif sonlu yerli ve yabancı filmler ve diziler için profilinize uygun ya da seçtiğiniz sonu izleyebileceksiniz.

Toplam 1 Yorum Var

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


  1. iptv kanalları | En iyi İPTV Server Hizmeti | Kanallar | Test | | 20 Şubat 2020

    […] hale geliyor ve kullanıcıları pahalı sözleşmelerden ve sınırlı içerikten kurtarıyor. NBC News’e göre, ABD’deki ortalama kablo faturası şu anda ayda yaklaşık 99 $ ‘dır – […]

    Cevapla
WhatsApp