Smart IPTV Kurulumu
×
IPTVal.Org
Smart IPTV Kurulumu

Smart TV’de SMART IPTV (SIPTV) Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

 çok sayıda farklı cihazda yayınlamanızı sağlayan çok sayıda IPTV uygulaması var . Bazıları ücretsiz olarak kullanılabilirken bazıları ödenir, ancak işlevsellik söz konusu olduğunda her uygulama aynı değildir. Bazı uygulamalar yalnızca belirli bir platformla sınırlıdır, bu da kullanıcıların her cihazda farklı uygulamalar kullanması nedeniyle IPTV’yi farklı cihazlarda yayınlamasını zorlaştırır.

Bununla birlikte, bir dizi farklı Smart TV platformunda sağlam bir IPTV oynatıcı arayanlar, SIPTV olarak da bilinen Smart IPTV’nin değerli bir seçenek olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaktır. Bu, çeşitli farklı platformlarda bulunan en eski çalışan IPTV oynatıcı uygulamalarından biridir.

Akıllı IPTV (SIPTV) nedir? 

Akıllı IPTV (SIPTV) nedir? 

siptv.app

SIPTV olarak bilinen Smart IPTV, istediğiniz IPTV kanallarına kolay erişim sağlayan EPG’li (Elektronik Program Kılavuzu) bir IPTV oynatıcıdır. Bununla birlikte, resmi web sitelerinde daha önce de belirtildiği gibi , Smart IPTV kanal içermiyor, bu yüzden bir IPTV servis aboneliği ile kendi kanalınızı eklemeniz gerekecek . Bazı şaşkın ruhlar, uygulamanın kutudan çıkar çıkmaz kanallarla yükleneceğini varsayar, ancak durum böyle değildir.

Bu uygulamayı kullanmanın avantajlarından yararlanmak isteyenler kendi kanallarını eklemek zorunda kalacaklar. Ancak uygulamaya kanal eklemeye çalışmadan önce SIPTV’yi tercih ettiğiniz cihazlara nasıl yükleyeceğinizi öğrenmeniz gerekir, çünkü bu biraz çalışma gerektirir.

Bazı cihazlarda, bu uygulamayı yüklemek telefonunuza bir uygulama yüklemek kadar basittir, ancak diğer bazı platformlar bu uygulamayı çalıştırmak ve çalıştırmak için biraz fazladan yapmanızı gerektirir. Ayrıca, her platform desteklenmediği için, Smart IPTV’ye dalmadan önce hangi cihazları desteklediğini aklınızda bulundurmanız gerekir.

SIPTV için desteklenen cihazlar nelerdir?

SIPTV sadece bir Android uygulaması değil, aynı zamanda bir dizi farklı Smart TV platformunda da mevcuttur. Bununla birlikte, bazı platformlarda, resmi uygulama mağazalarında bulamayabilirsiniz, böylece resmi web sitelerinden indirmeniz gerekir.

Yazma sırasında, SIPTV için desteklenen cihazlar Android TV, Amazon Fire TV, LG Smart TV’ler, Samsung Smart TV’ler ve MAG cihazlardır. Bu cihazlardan herhangi birine sahipseniz, şansınız var çünkü SIPTV’yi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Smart TV’de IPTV nasıl kurulur?

SIPTV’yi Smart TV’de kurmak istiyorsanız, bunu kolayca yapabilirsiniz. Kurulumun yalnızca sahip olduğunuz Akıllı TV türüne bağlı olduğunu unutmayın. Tizen işletim sistemine sahip bir Samsung Smart TV’niz varsa, SIPTV’yi kurmak için farklı adımlar izlemeniz gerekirken, WebOS’lu LG Smart TV farklı kurulum adımları gerektirir. İkisini de senin için koruyacağım.

Samsung Smart TV’de SIPTV Kurulumu

Ne yazık ki Samsung, bilinmeyen nedenlerle SIPTV uygulamasını resmi Samsung Apps Store’dan kaldırdı, ancak bu, cihazınıza yükleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Tizen OS TV’ler ve Tizen olmayan OS TV’ler için adımlar farklıdır.

Tizen İşletim Sistemi 

Tizen OS Samsung TV’niz varsa, onu harici bir USB sürücüden yüklemeniz gerekir. Sadece Tizen Widget sıkıştırılmış dizini resmi web sitelerinden USB flash sürücünün köküne indirin ve çıkarın . Flash sürücüyü Samsung TV’nize takın; uygulama otomatik olarak TV’nin “Uygulamalarım” bölümünde görünecektir. Zip dosyasının içeriğinin flash sürücünün kök dizinine çıkarıldığından emin olun. Bunu yaptıktan sonra, flash sürücüyü kaldırabilirsiniz ve uygulama yine de TV’nizde olacaktır.

Tizen Olmayan İşletim Sistemi

Tizen OS’yi çalıştırmayan bir Samsung TV’niz varsa, farklı bir dosya indirmeniz gerekir. Her şeyden önce, Orsay Widget  dosyasını harici bir USB sürücünün kök dizinine indirin ve flash sürücüyü TV’nize takın. SIPTV uygulaması TV’nizin Samsung Apps bölümünde görünecektir. Uygulama TV’de kullanılabilir olduğunda, USB sürücüsünü TV’den güvenle kaldırabilirsiniz.

LG Smart TV’de SIPTV Kurulumu

Neyse ki, resmi LG uygulama mağazası hala indirmek için SIPTV uygulaması sunuyor. Tek yapmanız gereken resmi LG Apps Store’a gitmek ve Eğlence kategorisinde SIPTV uygulamasını aramak. Uygulamayı LG TV’nize oradan indirmek ve yüklemek sadece bir tık alır. Kurulduktan sonra, LG Smart TV’nizde SIPTV’yi herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.

Herhangi bir nedenle uygulama ülkenizde kullanılamıyorsa desteklenen herhangi bir ülkede LG App Store’da oturum açın ve uygulamayı oradan yükleyin. Daha sonra orijinal ülkenizin hesabına geri dönebilirsiniz; uygulama yine de yüklenir ve TV’nizde kullanılabilir.

SIPTV’ye IPTV kanalları nasıl eklenir?

SIPTV çok kullanıcı dostudur, bu nedenle kanal ve oynatma listesi eklemek hiç de zor değildir. SIPTV’ye IPTV kanalları eklemek istiyorsanız, IPTV servis sağlayıcınızdan bir oynatma listesine ihtiyacınız olacaktır. Her ikisi de desteklendiğinden çalma listesi M3U veya TXT biçiminde olabilir. SIPTV’ye IPTV kanallarını nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

  1. Başının üzerinde SIPTV sitesinde .
  2. Cihazınızın MAC adresini MAC alanına ekleyin.
  3. Click Gözat düğmesini ve ağ sağladığını M3U / TXT çalma listesi seçin VEYA Eğer M3U / TXT çalma listesine bir URL ekleyebilirsiniz. Varsa EPG URL’sini de ekleyebilirsiniz .
  4. Gönder’e basın ve cihazınızdaki SIPTV uygulamasını yeniden başlatın.

Uygulama yeniden başlatıldıktan sonra, IPTV sağlayıcınızdaki tüm kanalları dakikalar içinde yüklemelidir.

Smart IPTV (SIPTV) IPTV için en iyi uygulama mudur?

Bu çoğunlukla ne tür cihazlara sahip olduğunuza ve tercih ettiğiniz cihazlarda IPTV kurulumu konusunda ne kadar rahat olduğunuza bağlıdır. Samsung Smart TV’niz veya LG Smart Tv’niz varsa, SIPTV kesinlikle denemeniz gereken harika bir uygulama. Tam sürümü satın almadan önce uygulamayı hissedebilmeniz için birkaç gün boyunca deneme olarak kullanılabilir.

Ancak, ana kullanım cihazınız bir Android TV veya Amazon Fire TV cihazı ise , kullanabileceğiniz çok sayıda farklı IPTV uygulaması vardır, bunların bazıları tamamen ücretsizdir. Yani, sonuçta ne aradığınıza bağlıdır. Ancak Akıllı TV’ler için IPTV oynatıcı uygulamaları gittikçe, SIPTV kesinlikle piyasadaki en iyi IPTV uygulamalarından biridir

Toplam 1 Yorum Var

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


  1. iptv nedir nasıl kullanılır | En iyi İPTV Server Hizmeti | Kanallar | Test | | 4 Mayıs 2020

    […] bir programda bir dizi şov yayınlamak yerine, IPTV’lerin çoğu isteğe bağlı video (VOD) veya zaman kaydırmalı medya kullanır; bunları ve üçüncü formatı bir an önce […]

    Cevapla
WhatsApp